OBWIESZCZENIE
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Nowym Targu Krzysztof Morawa Kancelaria Komornicza nr I w Nowym Targu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 1013⁶ w zw. z art. 867 w zw. z art. 879¹ i nast. ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) rozpoczną się w trybie elektronicznym w dniu 10 września 2026 r. od godz. 09:00
druga licytacja nieruchomości
Przedmiot/-ty licytacji:
-
-
dz.ewid. nr 11274/17 położona w Cichem (licytacja działkami)
Oznaczenie przedmiotu przetargu
Wydzielona część nieruchomości gruntowej niezabudowanej w postaci działki ewidencyjnej nr 11274/17 o powierzchni 0,0495 ha, położonej w miejscowość Ciche, gmina Czarny Dunajec, powiat nowotarski, województwo małopolskie (licytacja nieruchomości działkami).
Opis przedmiotu przetargu
Działka ewidencyjna nr 11274/17 o powierzchni 0,0495 ha. Kształt: dosyć regularny, długość ok. 18,5 m – 24 m, szerokość ok. 22,5 m. Topografia: działka pochyła, częściowo stanowi skarpę. Zagospodarowanie: działka stanowi las, w którym dominującym gatunkiem jest świerk w wieku ok. 65 lat (50%), 85 lat (30%) i 45 lat (20%), zadrzewienie na poziomie 0,9. Uzbrojenie: brak. Dojazd: brak prawnie uregulowanego dostępu do drogi.
Przeznaczenie w planie miejscowym
Na dzień 2025-05-08 ww. działka ewidencyjne objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zatwierdzonym Uchwałą Nr XVII/174/2020 Rady Gminy Czarny Dunajec z dnia 10 lutego 2020 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Czarny Dunajec. Przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: 2.ZL (tereny lasów i zalesień). Ok. 70% działki położone jest w terenach osuwisk aktywnych okresowo.
Adres nieruchomości: 34-407 Cichem, poczta Czarny Dunajec.
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości: Teren lasu.
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja: księga wieczysta (NKW) o numerze NS1T/00137235/9, Sąd Rejonowy w Nowym Targu V Wydział Ksiąg Wieczystych.
Cena wywołania: 2 550,00 zł
(1/2 ceny sumy oszacowania).
Najniższe postąpienie: 128,00 zł.
Suma oszacowania: 5 100,00 zł.
Wysokość rękojmi: 510,00 zł.
Złożenie rękojmi do: 08.09.2026 r. 23:59.
Termin licytacji: 10.09.2026 r. 09:00 - 17.09.2026 r. 09:00.-
dz.ewid. nr 11338/17 położona w Cichem (licytacja działkami)
Oznaczenie przedmiotu przetargu
Wydzielona część nieruchomości gruntowej niezabudowanej w postaci działki ewidencyjnej nr 11338/17 o powierzchni 0,1041 ha, położonej w miejscowość Ciche, gmina Czarny Dunajec, powiat nowotarski, województwo małopolskie (licytacja nieruchomości działkami).
Opis przedmiotu przetargu
Działka ewidencyjna nr 11338/17 o powierzchni 0,1041 ha. Kształt: regularny, długość ok. 35,5 m – 36 m, szerokość ok. 28 m. Topografia: teren nachylony w kierunku zachodnim. Zagospodarowanie: działka częściowo porośnięta roślinnością trawiastą i częściowo zadrzewiona. Uzbrojenie: brak. Dojazd: brak prawnie uregulowanego dostępu do drogi.
Przeznaczenie w planie miejscowym
Na dzień 2025-05-08 ww. działka ewidencyjne objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zatwierdzonym Uchwałą Nr XVII/174/2020 Rady Gminy Czarny Dunajec z dnia 10 lutego 2020 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Czarny Dunajec. Przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: 2.ZLW (tereny lasów, zadrzewień i zieleni łęgowej).
Adres nieruchomości: 34-407 Cichem, poczta Czarny Dunajec.
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości: Teren lasu.
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja: księga wieczysta (NKW) o numerze NS1T/00137235/9, Sąd Rejonowy w Nowym Targu V Wydział Ksiąg Wieczystych.
Cena wywołania: 5 600,00 zł
(1/2 ceny sumy oszacowania).
Najniższe postąpienie: 280,00 zł.
Suma oszacowania: 11 200,00 zł.
Wysokość rękojmi: 1 120,00 zł.
Złożenie rękojmi do: 08.09.2026 r. 23:59.
Termin licytacji: 10.09.2026 r. 10:00 - 17.09.2026 r. 10:00.-
dz.ewid. nr 11472/3 położona w Cichem (licytacja działkami)
Oznaczenie przedmiotu przetargu
Wydzielona część nieruchomości gruntowej niezabudowanej w postaci działki ewidencyjnej nr 11472/3 o powierzchni 0,1158 ha, położonej w miejscowość Ciche, gmina Czarny Dunajec, powiat nowotarski, województwo małopolskie (licytacja nieruchomości działkami).
Opis przedmiotu przetargu
Działka ewidencyjna nr 11472/3 o powierzchni 0,1158 ha. Kształt: regularny, długość ok. 46 m – 52 m, szerokość ok. 23 m. Topografia: teren jest płaski. Zagospodarowanie: działka niezabudowana, porośnięta roślinnością trawiastą. Uzbrojenie: w pobliżu przebiega przewód telekomunikacyjny (od strony południowej) oraz sieć wodna lokalna (od strony wschodniej). Dojazd: brak prawnie uregulowanego dostępu do drogi.
Przeznaczenie w planie miejscowym
Na dzień 2025-05-08 ww. działka ewidencyjne objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zatwierdzonym Uchwałą Nr XVII/174/2020 Rady Gminy Czarny Dunajec z dnia 10 lutego 2020 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Czarny Dunajec. Przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: ok. 60% 2.MNU2.66 (teren zabudowy jednorodzinnej i usługowej), ok. 40% 2.ZLW (tereny lasów, zadrzewień i zieleni łęgowej). Ok. 10% obszary szczególnie zagrożone powodzią.
Adres nieruchomości: 34-407 Cichem, poczta Czarny Dunajec.
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości: Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, Teren lasu.
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja: księga wieczysta (NKW) o numerze NS1T/00137235/9, Sąd Rejonowy w Nowym Targu V Wydział Ksiąg Wieczystych.
Cena wywołania: 69 000,00 zł
(1/2 ceny sumy oszacowania).
Najniższe postąpienie: 690,00 zł.
Suma oszacowania: 138 000,00 zł.
Wysokość rękojmi: 13 800,00 zł.
Złożenie rękojmi do: 08.09.2026 r. 23:59.
Termin licytacji: 10.09.2026 r. 11:00 - 17.09.2026 r. 11:00.-
dz.ewid. nr 11516/2 położona w Cichem (licytacja działkami)
Oznaczenie przedmiotu przetargu
Wydzielona część nieruchomości gruntowej niezabudowanej w postaci działki ewidencyjnej nr 11516/2 o powierzchni 0,0357 ha, położonej w miejscowość Ciche, gmina Czarny Dunajec, powiat nowotarski, województwo małopolskie (licytacja nieruchomości działkami).
Opis przedmiotu przetargu
Działka ewidencyjna nr 11516/2 o powierzchni 0,0357 ha. Kształt: wydłużony, długość ok. 70,5 m – 73 m, szerokość ok. 4 m. Topografia: teren jest głównie płaski, w niewielkiej zachodniej części skarpa schodząca do potoku. Zagospodarowanie: działka niezabudowana, porośnięta roślinnością trawiastą oraz w niewielkiej zachodniej części jest zadrzewiona (od strony zachodniej części działki przebiega sieć wodna lokalna). Uzbrojenie: brak. Dojazd: brak prawnie uregulowanego dostępu do drogi.
Przeznaczenie w planie miejscowym
Na dzień 2025-05-08 ww. działka ewidencyjne objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zatwierdzonym Uchwałą Nr XVII/174/2020 Rady Gminy Czarny Dunajec z dnia 10 lutego 2020 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Czarny Dunajec. Przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: ok. 50% 2.MNU2.66 (teren zabudowy jednorodzinnej i usługowej), ok. 50% 2.ZLW (tereny lasów, zadrzewień i zieleni łęgowej). Ok. 15% obszary szczególnie zagrożone powodzią.
Adres nieruchomości: 34-407 Cichem, poczta Czarny Dunajec.
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości: Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, Teren lasu.
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja: księga wieczysta (NKW) o numerze NS1T/00137235/9, Sąd Rejonowy w Nowym Targu V Wydział Ksiąg Wieczystych.
Cena wywołania: 11 600,00 zł
(1/2 ceny sumy oszacowania).
Najniższe postąpienie: 580,00 zł.
Suma oszacowania: 23 200,00 zł.
Wysokość rękojmi: 2 320,00 zł.
Złożenie rękojmi do: 08.09.2026 r. 23:59.
Termin licytacji: 10.09.2026 r. 12:00 - 17.09.2026 r. 12:00.-
dz.ewid. nr 11394/2 położona w Cichem (licytacja działkami)
Oznaczenie przedmiotu przetargu
Wydzielona część nieruchomości gruntowej niezabudowanej w postaci działki ewidencyjnej nr 11394/2 o powierzchni 0,0784 ha, położonej w miejscowość Ciche, gmina Czarny Dunajec, powiat nowotarski, województwo małopolskie (licytacja nieruchomości działkami).
Opis przedmiotu przetargu
Działka ewidencyjna nr 11394/2 o powierzchni 0,0784 ha. Kształt: regularny, długość ok. 64 m – 65,5 m, szerokość ok. 13 m. Topografia: teren nachylony w kierunku wschodnim. Zagospodarowanie: działka niezabudowana, porośnięta roślinnością trawiastą. Uzbrojenie: brak. Dojazd: brak prawnie uregulowanego dostępu do drogi.
Przeznaczenie w planie miejscowym
Na dzień 2025-05-08 ww. działka ewidencyjne objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zatwierdzonym Uchwałą Nr XVII/174/2020 Rady Gminy Czarny Dunajec z dnia 10 lutego 2020 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Czarny Dunajec. Przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: 2.ZL (tereny lasów i zalesień).
Adres nieruchomości: 34-407 Cichem, poczta Czarny Dunajec.
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości: Teren lasu.
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja: księga wieczysta (NKW) o numerze NS1T/00137235/9, Sąd Rejonowy w Nowym Targu V Wydział Ksiąg Wieczystych.
Cena wywołania: 4 900,00 zł
(1/2 ceny sumy oszacowania).
Najniższe postąpienie: 245,00 zł.
Suma oszacowania: 9 800,00 zł.
Wysokość rękojmi: 980,00 zł.
Złożenie rękojmi do: 08.09.2026 r. 23:59.
Termin licytacji: 10.09.2026 r. 13:00 - 17.09.2026 r. 13:00.ZdjęciaWartość szacunkowa: 187.300,00 zł
https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=F39EEC39-FA23-46B5-B757-E577FEFF14C1 -
Link do obwieszczenia na stronie Krajowej Rady Komorniczej: https://licytacje.komornik.pl/wyszukiwarka/obwieszczenia-o-licytacji/48868/licytacja-nieruchomosci-skladajaca-sie-z-dzewid-nr-11472-3-polozonej-w-cichem-oraz-innych-dzialek-licytacja-dzialkami
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Pekao SA 15 1240 5136 1111 0000 5221 8037 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 15:00. Miejsce oględzin pod adresem: 34-407 Cichem, poczta Czarny Dunajec.
W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
Sprzedaż w drodze licytacji elektronicznej jest dokonywana za pośrednictwem systemu teleinformatycznego dostępnego pod adresem: licytacje.komornik.pl. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Przystąpienie do przetargu wymaga zgłoszenia przystąpienia w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli licytant licytuje we własnym imieniu lub na 5 dni przed terminem przetargu, jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, jak również wpłacenia rękojmi najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli jest obowiązek złożenia rękojmi. Licytant, który licytuje we własnym imieniu i nie ma obowiązku złożenia rękojmi, może przystąpić do przetargu aż do momentu jego zakończenia. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania należy złożyć na rachunek bankowy komornika najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.
Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych.
Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Przepisu art. 8671 § 4 kpc nie stosuje się. Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa.
Przed przystąpieniem do licytacji licytant obowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. Jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, powinien zgłosić ten fakt najpóźniej na 5 dni przed terminem licytacji. W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, do uzupełnienia danych lub do złożenia rękojmi.
Jeżeli licytant występuje w imieniu innej osoby wzywa się go, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, do przedłożenia utrwalonej w postaci elektronicznej kopii pełnomocnictwa w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji. Wezwania dokonuje się za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi, podania danych lub złożenia dokumentów, niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji. Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym, chyba że chodzi o pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu.
Przetarg w drodze elektronicznej rozpoczyna się z chwilą określoną w obwieszczeniu o licytacji elektronicznej i kończy się w chwili wyznaczonej przez komornika. Postąpienie nie może wynosić mniej niż pięć procent ceny wywołania, a jeżeli wartość szacunkowa nieruchomości przekracza sto tysięcy złotych mniej niż jeden procent ceny wywołania, z zaokrągleniem wzwyż do pełnych złotych. Zaofiarowana cena przestaje wiązać, gdy inny licytant zaofiarował cenę wyższą. Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia. Komornik natychmiast po zakończeniu licytacji elektronicznej udziela przybicia osobie ofiarującej najwyższą cenę w chwili zakończenia licytacji elektronicznej. Jeżeli jednak do udzielenia przybicia niezbędne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa do udziału w przetargu, przybicie następuje niezwłocznie po jego złożeniu, o czym należy poinformować uczestników przetargu przez obwieszczenie w systemie teleinformatycznym. Przybicie jest udzielane w systemie teleinformatycznym. Komornik wstrzyma się z udzieleniem przybicia do czasu przedłożenia oryginału pełnomocnictwa do udziału w przetargu. W takim przypadku komornik obwieszcza o tym fakcie w systemie teleinformatycznym niezwłocznie po zakończeniu licytacji, wzywając jednocześnie licytanta za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do przedłożenia oryginału pełnomocnictwa w terminie 3 dni, pod rygorem odmowy udzielenia przybicia. O fakcie udzielenia przybicia obwieszcza się w systemie teleinformatycznym niezwłocznie po jego udzieleniu, przy czym dane nabywcy nie podlegają ujawnieniu. Zawiadomienie o przybiciu doręcza się nabywcy za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
Osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę w terminie 3 dni od dnia odmowy dopuszczenia do przetargu, a licytanci mogą złożyć skargę na przebieg przetargu w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia. Skargę składa się wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Wierzyciel lub dłużnik mogą złożyć skargę na udzielenie przybicia w razie naruszenia przepisów o najniższej cenie nabycia, o przebiegu przetargu lub o wyłączeniu od udziału w przetargu - w terminie 3 dni od dnia obwieszczenia o udzieleniu przybicia w systemie teleinformatycznym. Skargę można złożyć za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, o ile skarżący posiada w tym systemie konto.
Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia w dniu następnym po doręczeniu zawiadomienia o przybiciu w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy. Za datę zapłaty ceny nabycia przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Nabywca, który w przepisanym terminie nie uiści ceny w całości lub części, traci prawa wynikające z przybicia. W razie niezapłacenia w terminie ceny nabycia będzie wyznaczona ponowna licytacja na warunkach pierwszej. Od nabywcy zwolnionego z obowiązku wpłacenia rękojmi, który nie dopełnił obowiązku zapłaty ceny lub jej części w przepisanym terminie, komornik ściąga sumę odpowiadającą jednej dziesiątej sumy oszacowania. Na sumę ściąganą przez komornika zalicza się kwoty wpłacone przez nabywcę. Z sumy ściągniętej od nabywcy pokrywa się koszty związane z licytacją. Nadwyżkę należy wpłacić do kasy sądowej na rzecz Skarbu Państwa.
Po uprawomocnieniu się przybicia i zapłaceniu całej ceny sąd wydaje postanowienie o przysądzeniu własności. Prawomocne postanowienie o przysądzeniu własności przenosi własność na nabywcę i jest tytułem do ujawnienia na rzecz nabywcy prawa własności w katastrze nieruchomości oraz przez wpis w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów. Gdy sąd odmówi przybicia, wypłacona cena nabycia ulega zwrotowi.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Dodatkowe uwagi:
Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych z dnia 9 września 2000 r. (Dz.U. z 2024 r. poz. 295 z późn. zm.) podatkowi od czynności cywilnoprawnych podlegają orzeczenia sądów, jeżeli wywołują one takie same skutki prawne, jak czynności cywilnoprawne w postaci umowy sprzedaży rzeczy. Obowiązek podatkowy przy umowie sprzedaży ciąży na kupującym i powstaje z chwilą uprawomocnienia się orzeczenia sądu, tj. postanowienia o przysądzeniu własności nieruchomości (art. 4 pkt. 1 oraz art. 3 ust. 1 pkt. 3 powołanej ustawy).
Licytacja odbywać się będzie z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz.U. z 2019 r. poz. 1362). W toku postępowania egzekucyjnego nie stosuje się ograniczenia w zakresie nabycia nieruchomości rolnej wyłącznie przez rolnika indywidualnego.
UWAGA: Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.
Komornik ww. obwieszczeniu pouczył o treści art. 879⁵, art. 879⁶ § 1 i 2¹, art. 879⁷ § 3 i art. 879⁹ kpc.









